افاضات جدید دبیرکل شورای همکاری درباره ایران

    
وی با چشم پوشی از نقش مخرب شورای همکاری خلیج فارس در منطقه و حملات گسترده برخی کشورهای عضو این شورا به یمن درحمایت از تروریسم و کشتار مردم بیدفاع آن کشور، افزود : ما در شورای همکاری خیلج فارس همواره درخصوص یک توافق غیرفراگیر که توجهی به خواسته های منطقه ای مغرضانه ایران و دخالت هایش در امور داخلی دیگر کشورها نداشته باشد، هشدار داده ایم و همگی ما باید درخصوص احتمال این طمع ورزیهای قدیمی درسایه تامین پولهای بیشتر برای حمایت مالی از این فعالیت ها نگران باشیم.

الزیانی بدون اشاره به اینکه بخش عمده حمایت های مالی و نیروی انسانی تروریست های منطقه از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس سرچشمه می گیرد، گفت: وزیران خارجه شورای همکاری و وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خود در شهر دوحه در اوایل ماه جاری میلادی بر مخالف خود با حمایت ایران از تروریسم و فعالیت های برهم زننده ثبات در منطقه و عزم خود برای مقابله با دخالت های ایران تاکید کرده بودند.
وی درهمین حال ضمن ابراز امیدواری برای موفقیت توافق هسته ای، به تکرار ادعا علیه ایران درباره برهم زدن ثبات منطقه پرداخت و گفت: امیدوارم که منطقه از امنیت بیشتری برخوردار گردد و ایران بعد از برداشته شدن تحریم ها از پول های خود برای تقویت و نه برهم زدن منطقه استفاده کند تا منطقه نه تنها عاری از سلاح هسته ای بلکه از تهدیدها و بلندپروازیهای سنتی شود.

وی افزود: شورای همکاری تدابیر لازم برای بهبود قدرت و امکانات مشترک خود را اتخاذ کرده است و درسایه تشکیل دوباره موازنه قوا در خاورمیانه ، این کشورها درحالی که در تلاش برای بهترین ها هستند و امید به آن دارند، باید خود را برای بدترین ها نیز آمده کنند.

الزیانی گفت: شورای همکاری با همه طرفها همکاری می کند و هرچه توان دارد برای تحقق این هدف بکار می گیرد.

وی اظهار کرد: داعش همچنان بزرگترین چالش برای همه ما است. سوریه در کانون ویرانی روز افزون و خونریزی همچنان منتظر راه حل ما است. خشونت شدید در لیبی همچنن ادامه دارد و روند صلح در خاورمیانه در رکود به سرمی برد.

الزیانی که کشورش بحرین طی سالهای اخیر به شدت به سرکوب مردم بی دفاع می پردازد، افزود: یمن در آستانه درگیری خطرناکی است و منطقه ما همچنان به عنوان بدترین پناهگاهی توصیف شده است که تندروی و تروریسم را در خود جای داده است. همزمان این منطقه بزرگترین وارد کننده جنگجویان خارجی است. علاوه بر اینها، کاهش شدید قیمت های نفت هم وجود دارد که این وضعیت به تقویت ثبات مورد نظر کمکی نخواهد کرد.

/ 1 نظر / 26 بازدید
نیلوفر

ولادت امام خوبی ها، امام رضا(ع) رو بهتون تبریک میگم.با آرروزی بهترینها