ناتو چهارمیلیون مسلمان را کشته است


سازمان ملل در آمارهای خود می گوید تنها بر اثر تحریم های بین المللی علیه عراق در دوران صدام 7/1 میلیون نفر عراقی که نیمی از آنان کودک بودند، جان خود را از دست داده اند. این آمار بدون درنظرگرفتن جنگ لیبی، یا سوریه و یمن است که قطعاً غربی ها اگر نه به طور مستقیم اما غیرمستقیم در آن دست داشته اند.

ریشه کلمه نسل کشی

واژه نسل کشی تا پیش از سال 1943 وجود نداشت تا اینکه رافائل لمکین وکیل یهودی(لهستانی) از دو کلمه جنو به معنای مردم و ساید به معنای کشتار، آن را خلق کرد. بعدها و در سال 1945 دادگاه نورمبرگ براساس این کلمه سران نازی را متهم به نسل کشی یهودیان نمود. درسال 1946 نیز سازمان ملل بدون آنکه تعریف حقوقی و دقیقی از نسل کشی ارائه دهد این واژه را به عنوان یک جرم علیه بشریت تعریف نمود.

درسال 1948 بود که لمکین با کمک ایالات متحده آمریکا تعریف مشخصی از نسل کشی تهیه نمود و به سازمان ملل ارائه کرد اما سه سال طول کشید که کشورهای جهان معاهده پیشگیری و مجازات عاملان نسل کشی را امضا کنند.

براساس این معاهده: کشتار اعضای یک گروه یا اجتماعی؛ ایجاد درد یا ضربه روحی، روانی یا جسمی به اعضای یک گروه یا اجتماع؛ نابودی شرایط زندگی یک اجتماع یا از میان بردن فیزیکی مسکن آنان به طور کلی یا جزئی؛ ایجاد شرایط برای عدم تولد نوزادان جدید در یک گروه و در نهایت انتقال اجباری یا کوچ کودکان از یک گروه به جای دیگر در زیرشاخه نسل کشی قرار گرفت.

پس نسل کشی تنها به کشتار فیزیکی یک گروه یا جامعه اطلاق نمی شود بلکه وارد بحث های بسیار گسترده تری از جمله نابودی محل زندگی یا کوچ اجباری نیز شده است.

حالا با این تعریف، اشغال سرزمین های اسلامی، کشتار مردم مسلمان، کوچ اجباری آنان به عنوان پناهنده و نابودی مساکن، مزارع و نیز استفاده از سلاح های شیمیایی و هسته ای برای ناقصل الخلقه شدن کودکان آنان، نسل کشی نیست؟ چه کسی این مصائب را بر سر ملل مسلمان آورده است؟

آیا جهاد مقدسی که جرج بوش پسر پس از حملات 11 سپتامبر علیه مسلمین به راه انداخت، منجر به   نسل کشی نشد؟ پس از این حملات بود که اشغال کشورهای اسلامی آغاز شد و نهایتاً گروهی وحشی به نام داعش بوجود آمد که عمده قربانیانش مسلمانان بودند. حالا هم که عده ای در آمریکا در حسرت دوران جرج بوش می سوزند و حتی زمزمه هایی مبنی بر جای دادن مسلمانان آمریکا در کمپ هایی شبیه آنچه برای ژاپنیهای این کشور در میانه جنگ جهانی درست شده بود، شنیده می شود.

/ 1 نظر / 21 بازدید
ديانا

سلام با امروزم بهت سر زدم و تو نيومدي اين وبلاگم رو توي لاين بلاگ ساختم لطفا نظرت رو برام کامنت کن لاين بلاگ سيستم خوبيه پيشنهاد مي کنم تو هم توش يه وبلاگ بسازي همه بچه هاي گروه وبلاگ نويسا توش وبلاگ دارن نظر يادت نره